Latvijas Universitātes Satversmes komentāri / Edvīns Danovskis

Izdošanas gads: 2023
Nosaukums: Latvijas Universitātes Satversmes komentāri
ISBN: 978-9934-36-056-5

Jaunas Satversmes izstrādes nepieciešamība izrietēja no 2021. gada 8. jūnijā pieņemtajiem grozījumiem Augstskolu likumā. 2022. gadā pieņemtā Latvijas Universitātes Satversme ir Latvijas Universitātes “konstitūcija” – juridiski pats nozīmīgākais normatīvais tiesību akts. Tomēr Satversme regulē tikai tos jautājumus, kurus Universitāte ir tiesīga noregulēt. Diezgan standartizēti, visām valsts dibinātajām augstskolām kopēji noteikumi par to pārvaldību ir ietverti Augstskolu likumā. Tādēļ, lasot Satversmes tekstu vien, izpratni par Universitātes orgānu kompetenci, tās faktisko struktūru gūt nav iespējams. Šo Latvijas Universitātes Satversmes komentāru mērķis ir atvieglot Satversmes normu izpratni, gan skaidrojot to jēgu, izstrādes apsvērumus, gan kopsakarības ar citos likumos ietverto regulējumu. Komentāri paredzēti gan kā rokasgrāmata, kas palīdz ātri atrast Satversmes normu kopsakaru ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma, Zinātniskās darbības likuma un Augstskolu likuma normām, gan kā palīglīdzeklis tiem, kas nākotnē strādās pie šīs Satversmes grozījumiem vai jaunas Satversmes izstrādes.