Zeme pēdējos 540 miljonos gadu / Ojārs Āboltiņš, Ervīns Lukševičs

Izdošanas gads: 2024
Nosaukums: Zeme pēdējos 540 miljonos gadu
ISBN: 978-9934-36-216-3

“Zeme pēdējos 540 miljonos gadu” ir līdz šim vispilnvērtīgākais populārzinātniskais izdevums paleoģeogrāfijā latviešu valodā. Grāmatā saistošā valodā skaidrots, kā fenerozoja eonā pārvietojušies, apvienojušies un sadalījušies kontinenti, radušies un izzuduši okeāni, mainījušies to apveidi, radušās un noārdījušās kalnāju sistēmas, attīstījusies un pilnveidojusies organiskā pasaule, tostarp dzīvajai pasaulei uz Zemes pievienojies arī cilvēks. Ar raksturīgiem piemēriem ieskicētas izmaiņas no cilvēka dzīvošanas saskaņā ar dabu līdz tā nelabvēlīgai lokālai, reģionālai un pat globālai ietekmei. Grāmatas autori ir LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes profesori, izcilākie savas jomas pārstāvji. Tekstu papildina un paskaidro vairāk nekā 170 krāšņi attēli. Grāmata būs noderīga visiem, kas interesējas par Zemes dabas vides attīstību, arī tiem, kam ir tikai virspusējas zināšanas ģeoloģijā un paleontoloģijā. Tā izmantojama kā papildu literatūra dabaszinātņu programmu studentiem, kā arī ģeogrāfijas un dabaszinību skolotājiem.